grafika

Ziołolecznictwo
Konin

stomatolog konin
Informacje i rejestracja
tel. 63 242 97 79

Godziny otwarcia przychodni

Po. Wt. Pi. 9:00-14:00
Śr. Cz. 12:00-18:00
So. 10:00-14:00
Już ponad 20 lat
leczymy konińskich
pacjentów
Menu
Znajdź nas na Facebooku

Oferta ziołolecznictwa w Koninie

Ziołolecznictwo Konin Jest metodą promującą naturę, która wykorzystuje z roślin ukryty w ich zielonych zasobach potencjał, który oczyszcza, krzepi, żywi, dostarcza paliwa, dotlenia i leczy. Lek ziołowy zawiera małe ilości wielu czynnych składników, które wzajemnie równoważą swe działanie.

FITOTERAPIA to uznana gałąź współczesnej medycyny, oparta na lekach roślinnych o udokumentowanych naukowo właściwościach leczniczych. W Polsce ciągle jeszcze niedoceniona, natomiast w Europie stanowi integralną część lecznictwa.

Leczniczy potencjał roślin Ziołolecznictwo jest jedną z najstarszych gałęzi medycyny, a wykorzystywanie leczniczych właściwości roślin nie przeminęło nawet w dobie szybkiego rozwoju i coraz to nowszych odkryć leków syntetycznych. Paradoksalnie właśnie rozwój chemii i nowoczesnych metod badawczych przyczynił się również do rozwoju ziołolecznictwa. W oparciu o wyniki badań nad roślinami leczniczymi z tradycyjnego ziołolecznictwa w latach 90. XX wieku wydzieliła się nowoczesna fitoterapia. W odróżnieniu od tradycyjnego ziołolecznictwa nowoczesna fitoterapia opiera się na surowcach ziołowych, których aktywność lecznicza została zweryfikowana i potwierdzona w badaniach naukowych.

Leki roślinne, których skuteczność i bezpieczeństwo oparte są na wynikach badań naukowych i w określonych sytuacjach klinicznych mogą stanowić alternatywę dla leków syntetycznych. Medycyna, poszukując skutecznych rozwiązań, wraca do korzeni. Efekt, jaki ma wywołać fitoterapia kierowany jest przeciw przyczynie i objawom choroby. Leki roślinne stosowane są w profilaktyce różnych schorzeń oraz w terapii chorób przewlekłych, kiedy ryzyko wystąpienia działań niepożądanych wskutek stosowania farmakoterapii lekiem syntetycznym jest najwyższe. I tak na przykład konsekwencją długotrwałej kuracji antybiotykowej może być silne osłabienie organizmu, wyniszczenie flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym oraz zaburzona zdolność przyswajania witamin i uszkodzenia wątroby, natomiast leczenie produktami roślinnymi nie powoduje tak silnych skutków ubocznych.

Poznaj moc roślin leczniczych

Godziny otwarcia przychodni
Stomatologiczno-Homeopatycznej

Po. Wt. Pi. 9:00-14:00
Śr. Cz. 12:00-18:00
So. 10:00-14:00
telInformacje i rejestracja
telLekarz medycyny
telLekarz stomatolog
Przychodnia Jowisz
na mapie

Znajdź nas na Facebooku
© 2014 Jowisz