grafika

Zapobieganie
próchnicy
Konin

stomatolog konin
Informacje i rejestracja
tel. 63 242 97 79

Godziny otwarcia przychodni

Po. Wt. Pi. 9:00-14:00
Śr. Cz. 12:00-18:00
So. 10:00-14:00
Już ponad 20 lat
leczymy konińskich
pacjentów
Menu
Znajdź nas na Facebooku

Zapobieganie próchnicy w Koninie

Zapobiegać czy leczyć?

Ludzie niemal od zawsze mieli problemy z uzębieniem, a już na pewno od momentu gdy odkryli przyjemność jedzenia słodkości. Wraz z bólem zębów pojawili się pierwsi dentyści i dość specyficzne ówczesne gabinety stomatologiczne.

zapobieganie próchnicy KoninZ całą pewnością wachlarz możliwości w leczeniu zębów, którym dysponowali, był uboższy, w porównaniu z tym do którego my mamy dostęp. Na pytanie czy lepiej myć żeby dwa razy dziennie czy też po prostu wyrywać zepsute zęby, odpowiemy inaczej niż nasi praprzodkowie.

W średniowieczu z bolącym zębem szło się do kowala, który ząb usuwał ( rzecz jasna bez znieczulenia). Tak drastycznych metod jednak nie polecamy… Dlatego należy pamiętać by dbać o zęby systematycznie.

Należy chodzić na regularne kontrole (zwane przez stomatologów przeglądem uzębienia) co 6 miesięcy, a ewentualne problemy bezzwłocznie leczyć.

Podstawą zdrowych i mocnych zębów jest ich codzienna pielęgnacja oraz okresowe zabiegi profilaktyczne wykonywane w gabinecie stomatologicznym

Optimum stanowi czyszczenie zębów dwa- trzy razy dziennie.

W naszej Przychodni proponujemy kilka nowoczesnych zabiegów profilaktycznych:
 • Lakowanie bruzd zębów mlecznych i stałych
  • Polega na zabezpieczaniu powierzchni zgryzowych zębów światło utwardzalnymi lakami, które chronią przed próchnicą. Wydzielają one jednocześnie fluor wzmacniający szkliwo zęba. Stosujemy ten zabieg na zupełnie zdrowych zębach. Zabieg ten pozwala często na wiele lat odsunąć powstanie próchnicy w tych miejscach, pacjenci, którzy systematycznie zgłaszają się do kontroli obecności laku wewnątrz bruzd (co 6 miesięcy), a w razie utraty preparatu poddają się zabiegowi uzupełnienia uszczelniacza unikają konieczności typowego leczenia zębów, skuteczność ochrony przed próchnicą jest w tym przypadku bardzo wysoka.
 • Lakierowanie zębów preparatami fluorowymi
  • Polega na pokrywaniu wszystkich powierzchni zębów lakierem o optymalnej zawartości fluoru. Lakier ten pozostając pewien czas w kontakcie ze szkliwem wzmacnia je i zwiększa odporność na próchnicę.
 • Scaling - profesjonalne oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego i osadów.
  • Do zabiegu stosujemy aparaturę ultradźwiękową oraz sprzęt materiały polerskie.

Dzięki fluorowi:
 • Szkliwo staje się bardziej odporne na próchnicę.
 • Zmniejsza się aktywność płytki nazębnej.
 • Następuje remineralizacja uszkodzeń szkliwa.

Ząb jest żywą rzeźbą - chrońmy ją

Godziny otwarcia przychodni
Stomatologiczno-Homeopatycznej

Po. Wt. Pi. 9:00-14:00
Śr. Cz. 12:00-18:00
So. 10:00-14:00
telInformacje i rejestracja
telLekarz medycyny
telLekarz stomatolog
Przychodnia Jowisz
na mapie

Znajdź nas na Facebooku
© 2014 Jowisz