grafika

Przychodnia Lekarska
Stomatologiczna
Homeopatyczna

stomatolog konin
Informacje i rejestracja
tel. 63 242 97 79

Godziny otwarcia przychodni

Po. Wt. Pi. 9:00-14:00
Śr. Cz. 12:00-18:00
So. 10:00-14:00
Już ponad 20 lat
leczymy konińskich
pacjentów
Menu
Znajdź nas na Facebooku

Typowanie metaboliczne
i odchudzanie Konin

Program skutecznego odchudzania
Program oparty jest na teście metabolicznym, bierzemy pod uwagę uwarunkowania genetyczne i środowiskowe. Test składa się z dwóch części:
  • praktycznej(badania biochemiczne krwi, moczu i śliny, pomiar cisnienia, tętna, próby wysiłkowej),
  • teoretycznej (kwestionariusz pozwalający ustalić warunki środowiskowe).

Czas wykonania testu wynosi około 2 godziny. Pacjent otrzymuje odpowiednio dobraną dietę i ewentualne sugestie, co do przyjmowania suplementów.

Typowanie metaboliczne i odchudzanie KoninTeorię Typowania Metabolicznego można w uproszczeniu wytłumaczyć biorąc za przykład silnik spalinowy zaprojektowany
i zbudowany do pracy na jednym specyficznym typie paliwa jak ropa, benzyna nisko- czy wysokooktanowa. Oczywiście zasilany nieodpowiednim paliwem silnik może czasem źle pracować i nie pomoże regulacja, dodawanie chemicznych środków uzdatniających, nigdy nie osiągnie on zaprojektowanej sprawności. Oczywiście trudno porównać silnik spalinowy do organizmu człowieka, przemiana materii jest niezwykle skomplikowanym procesem. W uproszczeniu mówiąc metabolizm, czyli przemiana materii jest sumą wszystkich reakcji chemicznych
i biologicznych, które są konieczne do podtrzymania życia. Jak wiemy do podtrzymania funkcji życiowych konieczne jest powietrze, woda, pożywienie, światło słoneczne. Szczególnie ważne jest pożywienie, jako źródło witamin, minerałów, enzymów, które są używane przez nasz organizm do odbudowy komórek oraz jako paliwo, które spalone w naszych komórkach dostarcza nam energii niezbędnej do codziennych funkcji życiowych.

Wszyscy potrzebujemy dobrej jakości żywności, lecz każdy z nas jest genetycznie inaczej zaprogramowany co do rodzaju i ilości pokarmu. To może tłumaczyć, dlaczego dany pokarm może poprawić samopoczucie jednego, może nie mieć większego wpływu na drugiego a wręcz zaszkodzić trzeciemu.

Typowanie Metaboliczne jest metodą, która pozwala określić:
  • osobiste zapotrzebowanie na ilość pokarmu,
  • rodzaj pokarmu,
  • witaminy i mikroelementy zgodne z indywidualnym metabolizmem danej osoby.
Niech twoje pożywienie będzie dla ciebie lekarstwem.
Hipokrates.

Godziny otwarcia przychodni
Stomatologiczno-Homeopatycznej

Po. Wt. Pi. 9:00-14:00
Śr. Cz. 12:00-18:00
So. 10:00-14:00
telInformacje i rejestracja
telLekarz medycyny
telLekarz stomatolog
Przychodnia Jowisz
na mapie

Znajdź nas na Facebooku
© 2014 Jowisz