grafika

Magnetostymulacja
Konin

stomatolog konin
Informacje i rejestracja
tel. 63 242 97 79

Godziny otwarcia przychodni

Po. Wt. Pi. 9:00-14:00
Śr. Cz. 12:00-18:00
So. 10:00-14:00
Już ponad 20 lat
leczymy konińskich
pacjentów
Menu
Znajdź nas na Facebooku

Magnetostymulacja

"Energia magnetyczna jest podstawową energią,
od której zależy życie organizmu."

Werner Heisenberg - laureat nagrody Nobla z fizyki

LEPSZE I ZDROWSZE ŻYCIE
Zdrowie to stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego samopoczucia, a nie tylko brak choroby czy niedołęstwa. Czy w świetle tej definicji WHO nasze społeczeństwo można uznać za zdrowe?

Zważywszy na zastraszający wzrost zażywania leków przeciwbólowych
i uspokajających - można mieć wątpliwości. Leki stosowane przez dłuższy czas, zwłaszcza w sposób niekontrolowany powodują niekorzystne skutki uboczne. Dlatego też stale poszukuje się innych, skutecznych metod wspomagania leczenia.

Magnetostymulacja KoninMagnetostymulacja jest skutecznym rozwiązaniem wielu problemów zdrowotnych. Korzystne dla zdrowia pole elektromagnetyczne wspomaga fizjologiczne funkcjonowanie organizmu. Obok rewelacyjnego działania profilaktycznego może być też leczeniem na miarę XXI wieku wielu chorób.

Działanie przeciwbólowe występuje nie tylko podczas ekspozycji na pole magnetyczne, ale również po zaprzestaniu ekspozycji. Pozwala to na ograniczenie, a nawet odstawienie środków przeciwbólowych. Wykorzystywane jest w leczeniu zespołów bólowych różnego pochodzenia. Szczególnie dotyczy to chorób narządu ruchu o charakterze zwyrodnieniowym i reumatoidalnym oraz urazowym. Wysoką skuteczność przeciwbólową uzyskano u chorych z migreną i klasterowymi bólami głowy.

Działanie regeneracyjne potwierdzono w leczeniu osteoporozy, złamań kości
i stawów rzekomych. Przy złamaniach, skręceniach skraca się okres noszenia gipsu, szybciej zrasta się kość. Przyspiesza się też gojenie przy urazach tkanek miękkich, takich jak: rany, stłuczenia, obrzęki, oparzenia i odleżyny. Zachęcające wyniki uzyskuje się przy leczeniu osteoporozy. Najpierw następuje zmniejszenie bólu towarzyszącego chorobie, następnie zwiększenie masy kostnej dzięki stymulacji komórek kościotwórczych. Przynosi to wymierne efekty w poprawie wyników densytometrii.

Dobre efekty osiąga się w rehabilitacji chorych po udarach mózgowych, którzy szybciej odzyskują sprawność. Pole magnetyczne wpływa korzystnie na obniżenie cholesterolu, zmniejsza się lepkość krwi i zwiększa szybkość jej przepływu. Ma to duże znaczenie w leczeniu miażdżycy i chorób serca. Reguluje się też ciśnienie krwi. Wspomaga leczenie cukrzycy, astmy czy alergii.

Działanie relaksacyjne (uspakajające) magnetostymulacji to nieobciążone skutkami ubocznymi i uzależnieniem leczenie stresów, nerwic i bezsenności.

Magnetostymulację stosuje się też szeroko w pediatrii, np. w leczeniu kolek u niemowląt, w bezsenności i nadpobudliwości, przy alergiach i katarze siennym. Nieoceniona jest też dla sportowców. Poprawia dotlenienie organizmu, sprzyja relaksacji, ułatwia regenerację uszkodzonych tkanek (kontuzje) oraz regeneracje organizmu po wysiłku zapobiegając zakwasom. Podnosi ich zasób energii i przeciwdziała stresowi towarzyszącemu rywalizacji sportowej.

Nie sposób wymienić wszystkich sukcesów terapeutycznych magnetostymulacji. Pozostałe dostępne są w gabinecie magnetostymulacji.

Zapraszamy!

Godziny otwarcia przychodni
Stomatologiczno-Homeopatycznej

Po. Wt. Pi. 9:00-14:00
Śr. Cz. 12:00-18:00
So. 10:00-14:00
telInformacje i rejestracja
telLekarz medycyny
telLekarz stomatolog
Przychodnia Jowisz
na mapie

Znajdź nas na Facebooku
© 2014 Jowisz